Maróti Mihály 1955. október 17-én született Üllésen, földműves szülők első gyermekeként.
Általános iskolai tanulmányait Üllésen és a kígyósi III. számú iskolában végezte.
A középiskola választás meghatározta későbbi életpályájának egy részét is. Szegeden a Textilipari Középiskolát végezte el, majd ezt követően a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán - textilgép-tervező Szakon szerezte meg első diplomáját.
A következő cél szintén a Budapesti Műszaki Egyetemen a mérnöktanári szak elvégzése volt. E tanulmányból – mivel azt munka mellett kellett folytatnia – 3 évfolyamot végzett el.
1998-ban újabb diplomát szerzett a Pénzügyi és Számviteli Főiskola posztgraduális képzésén, közgazdasági szakokleveles mérnöki diplomát. Tudását német nyelvvizsgával is gyarapította.
A kétezres évek elején elvégezte az ezüstkalászos és az aranykalászos tanfolyamot, majd a mezőgazdasági vállalkozói szakképesítést is megszerezte – az ekkor megszerzett tudását későbbi életszakaszában tudta és tudja ma is kamatoztatni.
Az akkor még kötelező katonai szolgálat alatt tartalékos tisztiképzésben részesült, a szolgálatot hadnagyi rendfokozattal töltötte le.
Tanulmányai és a katonai szolgálat letöltése után 1980 – 1995-ig, a „nagybetűs” életet a Budaprint Pamutnyomóipari Vállalat Szegedi Textilműveknél, először, mint technológus kezdte el, ahol végig járta a ranglétra minden fokát: a technológusi munkakör után üzemvezető, főmérnök, végül műszaki igazgató lett.
1995-ben a Szegedi Nyomdánál termelésvezetőként helyezkedett el, sajnos a cég megszűnése miatt csak fél évig.
Ezt követően visszatért a családi gyökerekhez, földműves-őstermelő lett, amit azóta is hivatásszerűen folytat.
Munkája, családi megélhetése mellett a köz szolgálatában is tevékeny részt vállalt:
1994-2006. között választott önkormányzati képviselő, egyben a település alpolgármestere volt.
2006-2010. között önkormányzati képviselő, emellett a Pénzügyi Bizottság vezetőjévé választották.
2010-2019. között a Pénzügyi- és Ügyrendi Bizottság külsős – nem képviselő – tagja volt.
A Képviselőtestület 1994. és 2006. között önkormányzati képviseletre delegálta a Térségi Vízmű-üzemeltetési Intézményirányító Társulásba, melyben egy választási cikluson át a Társulási Tanács elnöke is volt.
1995-től egészen 2006-ig az Üllési Körkép főszerkesztője, de annak megalapítója és egyik névadója is volt.
Több éven át tagsági és elnökségi tagsági pozíciót töltött be a megye helyi lapjainak szerkesztőségét összefogó, segítő egyesületben, a Lokalitas Egyesületben.
Alapító tagja volt az Üllési Polgárőr Egyesületnek, ahol 1995. és 2020. között tagsági, egyben 2018-ig elnökhelyettesi posztot is betöltött. Az egyesület adminisztrációjával kapcsolatos feladatokat, valamint a könyvvitelt még ma is ő végzi.
Eddigi tevékenységére a „koronát” a 2015. október 26-án elkészült szennyvízcsatornázás projekt tette fel.
A 4 település – Bordány, Forráskút, Zsombó és Üllés – lakosságát összefogó, a beruházás lebonyolításában jelentős szerepet játszó Forrás-4 Víziközmű Társulat elnöke volt a megalakulástól egészen a megszűnésig. A közel 5,5 milliárdos fejlesztés megvalósítását, „utolsó forintig” történő elszámolását becsülettel megtette, megmutatva szakértelmét, végtelen türelmét a sokszor kétkedőkkel szemben is.
Szakértelmével, türelmével, építő, józan gondolkodásával, segítő hozzáállásával mindig is példát mutatott a körülötte élők számára.
Emberi értékei mellett tevékeny közösségi élete is követendő lehet mások számára is.